PostgreSQL 7.2 - en to pl translation catalogue (224 entries)

en: Warning: This syntax is deprecated.
pl: Uwaga: Ta składnia jest przestarzała.

en: Invalid command \%s. Try \? for help.
pl: Błędna komenda \%s. Użyj \?, aby uzyskać pomoc.

en: invalid command \%s
pl: błędna komenda \%s

en: could not get home directory: %s
pl: nie mogę pobrać katalogu domowego: %s

en: \%s: could not change directory to '%s': %s
pl: \%s: nie mogę przejść do katalogu '%s': %s

en: no query buffer
pl: brak bufora zapytania

en: %s: invalid encoding name
pl: %s: błędna nazwa kodowania

en: \%s: multibyte support is not enabled
pl: \%s: wsparcie dla wielobajtowych znaków nie jest włączone

en: \%s: missing required argument
pl: \%s: brak wymaganego parametru

en: Query buffer is empty.
pl: Bufor zapytania jest pusty.

en: Query buffer reset (cleared).
pl: Bufor zapytania wyczyszczony.

en: Wrote history to %s.
pl: Historia poleceń zapisana do %s.

en: out of memory
pl: brak pamięci

en: \%s: error
pl: \%s: błąd

en: \%s: extra argument '%s' ignored
pl: \%s: dodatkowy parametr '%s' zignorowany

en: parse error at the end of line
pl: błąd przetwarzania na końcu linii

en: Password:
pl: Hasło:

en: Previous connection kept
pl: Poprzednie połączenie utrzymane

en: You are now connected to database %s.
pl: Jesteś połączon(y|a) do bazy %s.

en: You are now connected as new user %s.
pl: Jesteś teraz połączon(y|a) jako użytkownik %s.

en: You are now connected to database %s as user %s.
pl: Jesteś teraz połączon(y|a) do bazy %s jako użytkownik %s.

en: could not start editor %s
pl: nie mogę uruchomić edytora %s

en: could not start /bin/sh
pl: nie mogę uruchomić /bin/sh

en: could not open temporary file %s: %s
pl: nie mogę otworzyć pliku tymczasowego %s: %s

en: \pset: allowed formats are unaligned, aligned, html, latex
pl: \pset: dozwolone formaty to: unaligned, aligned, html i latex

en: Output format is %s.
pl: Format wyjścia to %s.

en: Border style is %d.
pl: Styl ramek: %d.

en: Expanded display is on.
pl: Rozszerzone wyświetlanie rekordów włączone.

en: Expanded display is off.
pl: Rozszerzone wyświetlanie rekordów wyłączone.

en: Null display is '%s'.
pl: Wartości NULL będą wyświetlane jako '%s'.

en: Field separator is '%s'.
pl: Separator pól to '%s'.

en: Record separator is <newline>.
pl: Separator rekordów to <nowa linia>.

en: Record separator is '%s'.
pl: Separator rekordów to '%s'.

en: Showing only tuples.
pl: Pokazywanie samych rekordów włączone.

en: Tuples only is off.
pl: Pokazywanie samych rekordów wyłączone.

en: Title is "%s".
pl: Tytuł to "%s".

en: Title is unset.
pl: Tytuł nie został ustawiony.

en: Table attribute is "%s".
pl: Atrybuty tabelki to "%s".

en: Table attributes unset.
pl: Atrybuty tabelki nie zostały ustawione.

en: Using pager is on.
pl: Stronicowanie wyników włączone.

en: Using pager is off.
pl: Stronicowanie wyników wyłączone.

en: Default footer is on.
pl: Domyślna stopka włączona.

en: Default footer is off.
pl: Domyślna stopka wyłączona.

en: \pset: unknown option: %s
pl: \pset: błędna opcja: %s

en: \!: failed
pl: \!: nie powiódł się

en: %s: xstrdup: cannot duplicate null pointer (internal error)
pl: %s: xstrdup: nie można zduplikować wskaźnika null (błąd wewnętrzny)

en: You are currently not connected to a database.
pl: Nie jesteś teraz połączon(y|a) do żadnej bazy.

en: connection to server was lost
pl: nastąpiła utrata połączenia z serwerem

en: The connection to the server was lost. Attempting reset:
pl: Połączenie do serwera zostało przerwane. Próbuję je przywrócić:

en: Failed.
pl: Nie udało się.

en: Succeeded.
pl: Udało się.

en: ***(Single step mode: Verify query)*********************************************
    %s
    ***(press return to proceed or enter x and return to cancel)********************
pl: ***(Tryb pojedyńczych komend: sprawdzanie zapytania)****************************
    %s
    ***(wciśnij <enter> aby kontynuować lub <x> i <enter> aby przerwać)*************

en: Enter data to be copied followed by a newline.
    End with a backslash and a period on a line by itself.
pl: Wpisz dane które mają być wkopiowane do tabeli, zakańczając rekord <enter>'em.
    Zakończ wpisując (od początku linii) odwrotny ukośnik (\) i kropkę, oraz <enter>.

en: Asynchronous NOTIFY '%s' from backend with pid %d received.
pl: Asynchroniczny NOTIFY '%s' otrzymany od procesu serwera z numerem %d.

en: \copy: arguments required
pl: \copy: wymagane parametry

en: \copy: parse error at '%s'
pl: \copy: błąd przetwarzania przy '%s'

en: \copy: parse error at end of line
pl: \copy: błąd przetwarzania na końcu linii

en: \copy: unexpected response (%d)
pl: \copy: nieoczekiwana odpowiedź (%d)

en: on
pl: włączone

en: off
pl: wyłączone

en: could not get current user name: %s
pl: nie mogę pobrać nazwy aktualnego użytkownika: %s

en: This is psql, the PostgreSQL interactive terminal.
pl: To jest psql, interaktywny program do komunikowania się z serwerem PostgreSQL.

en: Usage:
pl: Użycie:

en:   psql [options] [dbname [username]]
pl:   psql [opcje] [nazwa-bazy [nazwa-użytkownika]]

en: Options:
pl: Opcje:

en:   -a              Echo all input from script
pl:   -a              Wyświetlaj wszystkie komendy ze skryptu

en:   -A              Unaligned table output mode (-P format=unaligned)
pl:   -A              Niesformatowany tryb wydruku tabel (-P format=unaligned)

en:   -c COMMAND      Run only single command (SQL or internal) and exit
pl:   -c POLECENIE    Wykonaj tylko pojedyńcze polecenie (SQL'a lub wewnętrzne psql'a) i zakończ pracę

en:   -d DBNAME       Specify database name to connect to (default: %s)
pl:   -d NAZWA-BAZY   Podaj nazwę bazy, do której chcesz się połączyć (domyślna: %s)

en:   -e              Echo commands sent to server
pl:   -e              Wypisuj komendy wysyłane do serwera

en:   -E              Display queries that internal commands generate
pl:   -E              Wypisuj zapytania, które są tworzone przez wewnętrzne komendy psql'a

en:   -f FILENAME     Execute commands from file, then exit
pl:   -f NAZWA-PLIKU  Wykonaj polecenia z pliku i zakończ pracę

en:   -F STRING       Set field separator (default: "%s") (-P fieldsep=)
pl:   -F TEKST        Ustaw separator pól (domyślny: "%s") (-P fieldsep=)

en:   -h HOSTNAME     Specify database server host (default: %s)
pl:   -h SERWER       Połącz do bazy na zdalnym serwerze (domyślny: %s)

en: local socket
pl: lokalne połączenie

en:   -H              HTML table output mode (-P format=html)
pl:   -H              Tryb wyświetlania tabel w HTML'u (-P format=html)

en:   -l              List available databases, then exit
pl:   -l              Wypisz nazwy wszystkich baz i zakończ pracę

en:   -n              Disable enhanced command line editing (readline)
pl:   -n              Wyłącz rozszerzoną edycję linii poleceń (readline)

en:   -o FILENAME     Send query results to file (or |pipe)
pl:   -o NAZWA-PLIKU  Wyślij wynik zapytania do pliku (lub |innego-programu)

en:   -p PORT         Specify database server port (default: %s)
pl:   -p PORT         Połącz do bazy danych używając niestandardowego portu (domyślny: %s)

en:   -P VAR[=ARG]    Set printing option 'VAR' to 'ARG' (see \pset command)
pl:   -P ZMIENNA[=ARGUMENT]     Ustaw opcję wyświetlania 'ZMIENNA' na wartość 'ARGUMENT' (zobacz polecenie \pset)

en:   -q              Run quietly (no messages, only query output)
pl:   -q              Uruchom w trybie 'cichym' - bez komentarzy, tylko wynik zapytań

en:   -R STRING       Set record separator (default: newline) (-P recordsep=)
pl:   -R TEKST        Ustaw separator rekordów (domyślny: <nowa linia>) (-P recordsep=)

en:   -s              Single step mode (confirm each query)
pl:   -s              Tryb pojedyńczych komend (potwierdzanie każdego zapytania)

en:   -S              Single line mode (end of line terminates SQL command)
pl:   -S              Tryb pojedyńczych linii (koniec linii kończy zapytanie SQL)

en:   -t              Print rows only (-P tuples_only)
pl:   -t              Pokazywanie samych rekordów (-P tuples_only)

en:   -T TEXT         Set HTML table tag attributes (width, border) (-P tableattr=)
pl:   -T TEKST        Ustaw tagi HTML'a (width, border), które będą użyte do wyświetlania tabel (-P tableattr=)

en:   -U NAME         Specify database user name (default: %s)
pl:   -U NAZWA        Nazwa użytkownika do połączenie do bazy (domyślny: %s)

en:   -v NAME=VALUE   Set psql variable 'NAME' to 'VALUE'
pl:   -v NAZWA=WARTOŚĆ  Ustaw zmienną psql'a 'NAZWA' na 'WARTOŚĆ'

en:   -V              Show version information and exit
pl:   -V              Pokaż numer wersji i zakończ pracę

en:   -W              Prompt for password (should happen automatically)
pl:   -W              Wymuś zapytanie o hasło (powinno się zapytać automatycznie)

en:   -x              Turn on expanded table output (-P expanded)
pl:   -x              Włącz rozszerzone wyświetlanie rekordów

en:   -X              Do not read startup file (~/.psqlrc)
pl:   -X              Nie wykonuj poleceń ze skryptu startowego (~/.psqlrc)

en: 
    For more information, type "\?" (for internal commands) or "\help"
    (for SQL commands) from within psql, or consult the psql section in
    the PostgreSQL documentation.
    
    Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
pl: 
    Aby uzyskać więcej informacji wpisz w psql'u "\?" (informacje o wewnętrznych komendach psql'a) lub "\help" (dla poleceń SQL) lub przeczytaj rozdział o psql'u w dokumentacji PostgreSQL'a.
    
    Aby zgłosić błąd napisz do <pgsql-bugs@postgresql.org>.

en:  \a             toggle between unaligned and aligned output mode
pl:  \a             przełącza między sformatowanym i niesformatowanym trybem wyświetlania

en:  \c[onnect] [DBNAME|- [USER]]
                    connect to new database (currently "%s")
pl:  \c[onnect] [nazwa-bazy|- [nazwa-użytkownika]]
                    połącz do nowej bazy (aktualna "%s")

en:  \C TITLE       set table title
pl:  \C TEKST       ustaw tytuł tabeli, lub skasuj jeśli bez TEKST'u

en:  \cd [DIRNAME]  change the current working directory
pl:  \cd [KATALOG]  zmień aktualny katalog roboczy

en:  \copy ...      perform SQL COPY with data stream to the client host
pl:  \copy ...      wykonaj SQL'owe polecenie COPY ze strumieniem danych

en:  \copyright     show PostgreSQL usage and distribution terms
pl:  \copyright     pokaż warunki użytkowania i dystrybucji PostgreSQL'a

en:  \d TABLE       describe table (or view, index, sequence)
pl:  \d NAZWA       wyświetla opis tabeli (lub widoku, indeksu, sekwencji)

en:  \d{t|i|s|v}... list tables/indexes/sequences/views
pl:  \d{t|i|s|v}... wyświetla tabele/indeksy/sekwencje/widoki

en:  \d{p|S|l}      list access privileges, system tables, or large objects
pl:  \d{p|S|l}      wyświetla uprawnienia, tabele systemowe lub bloby

en:  \da            list aggregate functions
pl:  \da            wyświetla funkcje agregujące

en:  \dd NAME       show comment for table, type, function, or operator
pl:  \dd NAZWA      pokazuje komentarz do tabeli, typu, funkcji lub operatora

en:  \df            list functions
pl:  \df            wyświetla listę funkcji

en:  \do            list operators
pl:  \do            wyświetla listę operatorów

en:  \dT            list data types
pl:  \dT            wyświetla listę typów

en:  \e FILENAME    edit the current query buffer or file with external editor
pl:  \e PLIK        edytuje zapytanie z bufora (lub z pliku) w zewnętrznym edytorze

en:  \echo TEXT     write text to standard output
pl:  \echo NAPIS    wypisuje napis na ekran

en:  \encoding ENCODING  set client encoding
pl:  \encoding KODOWANIE wyświetla lub przełącza kodowanie znaków

en:  \f STRING      set field separator
pl:  \f TEKST       ustawia separator pól

en:  \g FILENAME    send SQL command to server (and write results to file or |pipe)
pl:  \g PLIK        wykonuje zapytanie (i wysyła rezultaty do pliku lub |innego-programu)

en:  \h NAME        help on syntax of SQL commands, * for all commands
pl:  \h NAZWA       pokazuje składnie polecenia SQL'owego, * - wyświetla pomoc dla wszystkich zapytań

en:  \H             toggle HTML output mode (currently %s)
pl:  \H             przełącza HTML'owy tryb wydruku (aktualnie %s)

en:  \i FILENAME    execute commands from file
pl:  \i PLIK        wykonuje zapytania z pliku

en:  \l             list all databases
pl:  \l             wyświetla listę baz

en:  \lo_export, \lo_import, \lo_list, \lo_unlink
                    large object operations
pl:  \lo_export, \lo_import, \lo_list, \lo_unlink
                    operacje na blobach

en:  \o FILENAME    send all query results to file or |pipe
pl:  \o PLIK        wysyła wynik wszystkich zapytań do pliku lub |innego-programu

en:  \p             show the content of the current query buffer
pl:  \p             pokazuje zawartość bufora zapytań

en:  \pset VAR      set table output option (VAR := {format|border|expanded|
                    fieldsep|null|recordsep|tuples_only|title|tableattr|pager})
pl:  \pset NAZWA    ustawia opcję wydruku tabel (NAZWA := {format|border|expanded|
                    fieldsep|null|recordsep|tuples_only|title|tableattr|pager})

en:  \q             quit psql
pl:  \q             wyjdź z psql'a

en:  \qecho TEXT    write text to query output stream (see \o)
pl:  \qecho [NAPIS] wypisuje napis do strumienia z wynikami zapytań (zobacz \o)

en:  \r             reset (clear) the query buffer
pl:  \r             czyści bufor zapytań

en:  \s FILENAME    print history or save it to file
pl:  \s PLIK        wyświetla historię poleceń lub zapisuje ją do pliku

en:  \set NAME VALUE  set internal variable
pl:  \set NAZWA VARTOŚĆ  ustawia zawartość wewnętrznej zmiennej

en:  \t             show only rows (currently %s)
pl:  \t             przełącza tryb pokazywania samych rekordów (aktualnie %s)

en:  \T TEXT        set HTML table tag attributes
pl:  \T TEXT        Ustaw tagi HTML'a

en:  \unset NAME    unset (delete) internal variable
pl:  \unset NAZWA   kasuje zawartość wewnętrznej zmiennej

en:  \w FILENAME    write current query buffer to file
pl:  \w PLIK        zapisuje bufor zapytań do pliku

en:  \x             toggle expanded output (currently %s)
pl:  \x             włącza tryb pionowego wyświetlania rekordów (aktualnie %s)

en:  \z             list table access privileges
pl:  \z             wyświetla listę tabel wraz z informacją o prawach

en:  \! [COMMAND]   execute command in shell or start interactive shell
pl:  \! [POLECENIE] uruchamia shella i (o ile podano) wykonuje w nim polecenie

en: Available help:
pl: Dostępna pomoc na temat:

en: Command:     %s
    Description: %s
    Syntax:
    %s
pl: Polecenie:   %s
    Opis:        %s
    Składnia:
    %s

en: No help available for '%-.*s'.
    Try \h with no arguments to see available help.
pl: Brak pomocy dla '%-.*s'.
    Spróbuj \h bez argumentów, aby zobaczyć listę pomocy.

en: could not save history to %s: %s
pl: nie można zapisać historii poleceń do %s: %s

en: Warning: Your transaction in progress has been committed.
pl: Uwaga: Twoja bieżąca transakcja została zatwierdzona.

en: Warning: Your transaction in progress has been rolled back.
pl: Uwaga: Twoja bieżąca transakcja została wycofana.

en: \lo_export: not connected to a database
pl: \lo_export: nie jesteś połączony do bazy

en: \lo_import: not connected to a database
pl: \lo_import: nie jesteś połączony do bazy

en: \lo_unlink: not connected to a database
pl: \lo_unlink: nie jesteś połączony do bazy

en: Description
pl: Opis

en: Large objects
pl: Bloby

en: Use "\q" to leave %s.
pl: Użyj "\q", aby wyjść %s.

en: (No rows)
pl: (Brak rekordów)

en: (1 row)
pl: (1 rekord)

en: (%d rows)
pl: (%d rekordy/rekordów)

en: %s: out of memory
pl: %s: brak pamięci

en: User name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Welcome to %s, the PostgreSQL interactive terminal.
    
    Type:  \copyright for distribution terms
           \h for help with SQL commands
           \? for help on internal slash commands
           \g or terminate with semicolon to execute query
           \q to quit
pl: Witamy w %s, interaktywnym programie do komunikowania się z serwerem PostgreSQL.
    
    Wpisz: \copyright aby przeczytać informacje prawne
           \h aby uzyskać pomoc do poleceń SQL
           \? aby uzyskać pomoc do poleceń wewnętrznych
           \g lub średnik, aby zakończyć i wykonać zapytanie SQL
           \q aby wyjść

en: %s: couldn't set printing parameter %s
pl: %s: nie mogę ustawić parametru drukowania %s

en: %s: could not delete variable %s
pl: %s: nie mogę skasować zmiennej %s

en: %s: could not set variable %s
pl: %s: nie mogę ustawić zmiennej %s

en: Try '%s --help' for more information.
pl: Wpisz '%s --help', aby uzyskać więcej informacji.

en: %s was compiled without support for long options.
    Use --help for help on invocation options.
pl: %s został skompilowany bez wsparcia dla długich nazw opcji.
    Wpisz --help, aby uzyskać pomoc dot. opcji.

en: %s: warning: extra option %s ignored
pl: %s: uwaga: dodatkowa opcja %s zignorowana

en: %s: Warning: The -u option is deprecated. Use -U.
pl: %s: Uwaga: Opcja -u jest przestarzała. Użyj -U.

en: contains support for:
pl: zawiera wsparcie dla:

en: multibyte
pl: wielobajtowe znaki

en: Portions Copyright (c) 1996-2001, PostgreSQL Global Development Group
    Portions Copyright (c) 1996, Regents of the University of California
    Read the file COPYRIGHT or use the command \copyright to see the
    usage and distribution terms.
pl: Portions Copyright (c) 1996-2001, PostgreSQL Global Development Group
    Portions Copyright (c) 1996, Regents of the University of California
    Przeczytaj plik COPYRIGHT lub użyj polecenie \copyright, aby przeczytać
    zasady używania i rozpowszechniania.

en: SSL connection (cipher: %s, bits: %i)
pl: Połączenie szyfrowane SSL (szyfr: %s, %i bitów)

en: Name
pl: Nazwa

en: (all types)
pl: (wszystkie typy)

en: Data type
pl: Typy danych

en: List of aggregate functions
pl: Lista funkcji agregujących

en: Result data type
pl: Typ zwracanych danych

en: Argument data types
pl: Typy danych argumentów

en: Owner
pl: Właściciel

en: Language
pl: Język

en: Source code
pl: Źródło

en: List of functions
pl: Lista funkcji

en: Internal name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Size
pl: Wielkość

en: List of data types
pl: Lista typów danych

en: Left arg type
pl: Typ lewostronnego argumentu

en: Right arg type
pl: Typ prawostronnego argumentu

en: Result type
pl: Typ danych zwracanych

en: List of operators
pl: Lista operatorów

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: List of databases
pl: Lista baz danych

en: Table
pl: Tabela

en: Access privileges
pl: Prawa dostępu

en: Access privileges for database "%s"
pl: Prawa dostępu dla bazy "%s"

en: Object
pl: Obiekt

en: aggregate
pl: agregat

en: function
pl: funkcja

en: data type
pl: typ danych

en: table
pl: tabela

en: view
pl: widok

en: index
pl: indeks

en: sequence
pl: sekwencja

en: rule
pl: reguła

en: trigger
pl: wyzwalacz

en: Object descriptions
pl: Opis obiektu

en: Did not find any relation named "%s".
pl: Nie znalazłem tabeli "%s".

en: Column
pl: Kolumna

en: Type
pl: Typ

en: Modifiers
pl: Modyfikator

en: Table "%s"
pl: Tabela "%s"

en: View "%s"
pl: Widok "%s"

en: Sequence "%s"
pl: Sekwencja "%s"

en: Index "%s"
pl: Indeks "%s"

en: Special relation "%s"
pl: Specjalny obiekt "%s"

en: TOAST table "%s"
pl: Tabela TOAST "%s"

en: unique
pl: unikalny

en:  (primary key)
pl: (klucz główny)

en: View definition: %s
pl: Definicja widoku: %s

en: Indexes
pl: Indeksy

en: Primary key
pl: klucz główny

en: Unique keys
pl: Klucze unikalne

en: Check constraints
pl: Funkcje sprawdzające ograniczenia

en: Rules
pl: Reguły

en: Triggers
pl: Wyzwalacze

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: superuser, create database
pl: superużytkownik, może tworzyć bazy

en: superuser
pl: superużytkownik

en: create database
pl: może tworzyć bazy

en: Attributes
pl: Cechy

en: List of database users
pl: Lista użytkowników

en: No matching relations found.
pl: Brak pasujących obiektów.

en: No relations found.
pl: Nie znaleziono obiektów.

en: List of relations
pl: Lista obiektów
